Afgelopen zaterdag 28 februari stonden de Turven van Rugby Club Spakenburg weer klaar voor hun wekelijkse toernooi. Dit team is een combinatieteam met Tiel en Dronten. Onder leiding van coach Sander verschenen zeven fanatieke spelers aan de start: Ivan uit Tiel, Dave, Mohamed, Chem, Dean uit Dronten, Benjamin en Destin. Met Chem als trotse captain beloofde het een mooie rugbyochtend te worden. Normaal spelen Alena en Esmay ook mee in dit gemengde team, maar vandaag waren de dames niet aanwezig.
De dag begon sterk met een professioneel ogende warming-up. Er werd serieus gewerkt aan loopscholing en passen, en aan het scherp krijgen van de focus. De jongens straalden uit dat ze er klaar voor waren.
Zoals elke zaterdag speelden de Turven drie wedstrijden. In alle drie de duels lieten ze zien wat ze de afgelopen weken hebben geleerd. Er waren prachtige runs langs de zijlijn, slimme samenspellen en veel mooie tries. Ook verdedigend stond het team sterk: er werden veel enkele én dubbele tags gemaakt – het alternatief voor tackles bij de Turven – waardoor de tegenstanders regelmatig werden afgestopt.
Iedereen deed fanatiek mee en werkte hard voor elkaar. Wat vooral opviel, was het teamgevoel: elkaar aanmoedigen, helpen bij balverlies en samen juichen na een try. Rugby is meer dan alleen een sport; bij de Turven leren de kinderen respect, doorzettingsvermogen en samenwerken.
Wil jouw zoon of dochter ook kennismaken met rugby? Dat kan! Trainingen zijn op dinsdag- en donderdagavond van 18:30 tot 19:30 uur. De eerste drie maanden zijn gratis, dus kom gerust eens langs om mee te trainen en de sfeer te proeven.
De Turven hebben weer laten zien dat ze groeien als team. Op naar volgende week! 🏉











Comments (0)